Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: Wspólna lista opozycji doprowadzi do tego, że będzie nami rządził karzeł z grajkiem

dodano 2017-07-13 12:15 w kategorii: Informacje

A czy w wyborach parlamentarnych będzie potrzeba stworzenia wspólnej listy "wszyscy przeciw PiS"?

Są badania, które wykazują, że wspólna lista PO i Nowoczesnej daje mniej głosów niż oddzielny start tych formacji. Zjednoczenie sprawi, że PiS weźmie, powiedzmy, 35 procent, wspólna lista opozycji – jak na Węgrzech – zdobędzie 30 proc., a Kukiz – 10 i doprowadzimy do tego, że będzie nami rządził karzeł razem z grajkiem .

Władysław Frasyniuk zrobił się ostatnio aktywny. Może jeszcze namieszać na naszej scenie politycznej?

Trzymam za niego kciuki, niech idzie swoją drogą, niech gromadzi wokół siebie ludzi. Nie wiem, co z tego będzie, bo przeczytałem wypowiedz Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że Frasyniuk to jest postać komiksowa z okresu wakacyjnego... Szef PO chyba nie akceptuje legendy "Solidarności", ale to nie nasz problem. My robimy swoje, jesteśmy poważną partią – mówię to bez arogancji – która ma stabilne notowania powyżej progu wyborczego.

Czytaj cały wywiad z Włodzimierzem Czarzasty, przewodniczącym SLD do www.wsensie.pl, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.