Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Żukowska: Słodkie dzieciaczki kontra złe feministki

dodano 2017-07-05 16:36 w kategorii: Informacje

Za sprytne posunięcie Kaczyńskiego uznała rzeczniczka przekazanie obecnie obowiązującej ustawy o aborcji do TK, który miałby ocenić jej zgodność z konstytucją. - Zdejmie w ten sposób odpowiedzialność z posłów partii rządzącej i będzie miał usprawiedliwienie - to nie my. To próba zadowolenia twardego elektoratu, który domaga się całkowitego zakazu aborcji - uważa Anna-Maria Żukowska.

W programie #RZECZoPOLITYCE Żukowska powiedziała, iż zwolennicy zakazu aborcji chcą swój cel osiągnąć etapami, zaczynając od wykluczenia możliwości legalnej aborcji ze względu na ciężką chorobę genetyczną, przez środowiska pro-life nazywaną przesłanką eugeniczną. Według Żukowskiej nawet nie dojdzie do rozpatrzenia przez komisję petycji projektu ustawy złożonego przez Kaję Godek, który zakłada wykluczenie z obecnej ustawy tego czynnika.

Polityczka SLD przypomniała, że już za czasów rządów SLD w latach 90. TK pod wodzą wówczas prof. Andrzeja Zolla odrzucił projekt poprawki zakładający możliwość aborcji z przyczyn społecznych, uznając ją za niezgodną z konstytucją. - To się może powtórzyć i będzie to bardzo trudno odkręcić. Jeśli taka decyzja zapadnie nie w drodze ustawy, a w drodze wyroku TK, to do końca kadencji Trybunału sprawa może zostać zamrożona - uważa Żukowska.

W jej opinii jeśli TK orzeknie o niekonstytucyjności tego przepisu, będzie to bardzo trudne do podważenia ze względów medialnych. Jak mówiła rzeczniczka, choroby genetyczne to nie tylko zespół Downa, którego jako argumentu używa Kaja Godek, ale znacznie cięższe schorzenia, w tym ciężkie uszkodzenia mózgu lub wręcz jego brak, które dają pewność, że płód nie będzie zdolny do samodzielnego życia. - Zderzenie kampanii medialnej będzie trudne do wygrania dla zwolenników liberalizacji przepisów antyaborcyjnych, będą zdjęcia słodkich dzieciaczków kontra złe feministki, które te słodkie dzieciaczki chcą zabijać - mówiła.

Zapoznaj się z całą rozmową z Anną-Marią Żukowską, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.