Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

dodano 2017-06-22 10:57 w kategorii: Informacje

- Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej – ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD, by wraz z sekretarzem generalnym Sojuszu Marcinem Kulaskiem uścisnąć dłoń dłoń głównemu bohaterowi konferencji prasowej w Sejmie. - Oto moja deklaracja, przystępuję dzisiaj do Sojuszu – potwierdził Rozenek. - Lewica jest potrzebna, widać to codziennie, chociażby w gmachu Sejmu, widać codziennie jak słabo radzi sobie ta opozycja z tym, co wyprawia PiS – podkreślił Rozenek. - Opozycja miała być totalna, a momentami jest fatalna - dodał.

Polityk ocenił, iż aby lewica wróciła do parlamentu musi być zjednoczona oraz dobrze zorganizowana i stąd decyzja o przystąpieniu do partii i jednoczesna zachęta dla innych ludzi lewicy do współpracy lub też wstępowania do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Przed nami jest bardzo poważna walka o demokrację w Polsce, dlatego taka partia jak SLD jest potrzebna - oświadczył Rozenek. - Bardzo się cieszę, że znalazłem się w Sojuszu, który zarządzany jest przez nowoczesnego socjaldemokratę jakim jest Włodzimierz Czarzasty, to jest polityk, który prowadzi tę partię w zupełnie innym kierunku niż do tej pory i wprowadził postulaty, które każda partia lewicowa powinna mieć, w tym i te światopoglądowe, o które walczyłem tu w Sejmie - uzasadnił swoje przystąpienie były poseł. - Z dniem dzisiejszym jestem członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej – dodał.

- Dziękuję Andrzeju, mam nadzieje, że Twoja deklaracja będzie pierwszym sygnałem po Kongresie Lewicy, a który odbył się jesienią, iż uda się skonsolidować przynajmniej część socjaldemokracji – skomentowała Anna-Maria Żukowskaw wzmocnienie Sojuszu, którym bez wątpienia jest akces Andrzeja Rozenka. - Bardzo się cieszymy, że wieloletni dziennikarz, były poseł, człowiek lewicy przez duże L dołącza do nas – wtórował jej Marcin Kulasek. - Mam nadzieję, że wejście Andrzeja do naszej drużyny będzie powodowało, że słupki poparcia Sojuszu Lewicy Demokratycznej jeszcze wzrosną – podkreślił sekretarz generalny.

Podczas konferencji prasowej Marcin Kulasek zapowiedział również zbliżającą się Radę Krajową partii, która odbędzie się najbliższą sobotę 24 czerwca br., a która będzie poświęcona samorządom. - Podejmiemy decyzję o szyldzie komitetu wyborczego, pod którym SLD wraz z partnerami wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych - zapowiedział polityk SLD. - Czy PiS zmieni ordynację i czy te wybory będą na wiosnę, czy też w normalnym terminie na jesieni, będziemy przygotowani do tych wyborów. Wystawimy pełne listy, ponad 18 tysięcy kandydatek i kandydatów na funkcję radnych w całej Polsce - podkreślił Kulasek. - Rada Krajowa SLD będzie również poświęcona programowi, na której zostaną przedstawione 4 filary programowe, z którymi pójdziemy do wyborów samorządowych w 2018 r. - uzupełniła Anna-Maria Żukowska.

 


Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.