Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: Polska powinna wypełnić zobowiązania w sprawie uchodźców

dodano 2017-06-14 07:00 w kategorii: Informacje

- Po pierwsze nie lubię słowa relokacja, gdy mówimy o ludziach. Relokować to możemy sobie jakieś sprzęty. W obozach w Grecji i we Włoszech jest kilkaset tysięcy ludzi i każdy z nich to inna historia, są w śród nich i ci źli, ale w większoć z nich uciekła przed wojną i zrobili to, aby chronić swoje życie - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Minęła Dwudziesta”.  

- Rząd nie może podchodzić do sprawy mówiąc: nie, nigdy żadnych uchodźców. Słuchałem przedstawicieli rządu po decyzji Komisji Europejskiej i odnoszę wrażenie, że tam nie ma chcęci do kompromisu i porozumienia się - podkreślił Gawkowski. - Chciałbym, aby w Polsce nie mówiono o uchodźcach jako źłu koniecznym, ale mówiono o problemach setek tysięcy ludzi, którzy walczą o swoje życie - stwierdził.  

Oglądaj cały program "Minęła Dwudziesta", rozmowa z Krzysztofem Gawkowskim rozpoczyna się w 15 minucie programu, kliknij tuKomentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.