Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: zapaść polskiej polityki zagranicznej

dodano 2017-06-10 07:47 w kategorii: Informacje

- Uważam, że Polska powinna być silna w Unii Europejskiej, a nigdy nie było takiej zapaści polskiej polityki zagranicznej jaka jest w tej chwili - powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Polska w kawałkach Grzegorza Jankowskiego” komentując politykę zagraniczną rządu PiS.

- 27:1 to świadczy o ośmieszaniu się, a nie świadczy o poważnej polityce - dodał. - Jeżeli chodzi o Grupę Wyszehradzką, to ja znam bardzo dobrze premiera Słowacji i Czech, z którymi jestem w kontakcie dlatego, że oni są liderami partii socjaldemokratycznych. Polska w tej grupie nie ma żadnej pozycji i zwykle jest dwa do dwóch, a czasami jest 3:1, gdy przypomnieć zachowanie Węgier w sprawie Tuska - stwierdził Czarzasty.

Przewodniczący SLD na antenie Superstacji wyraził opinię, iż Polska wzmocniłaby swoją pozycję na arenie międzynarodowej, gdyby prowadziłaby politykę bardziej przewidywalną. Czarzasty odniósł sie również do stosunków Polsko – Rosyjskich - To nie jest normalne, że w Polsce ciągle rozbudzane są nastroje antyrosyjskie, bo to nie jest tak, że w Rosji mieszka 100 mln Putinów. Można się bać Putina, ale należy się starać się ustanowić stosunki między jednym krajem a drugim, jak najlepiej.

- Czy Niemcy i Francja nie boją się tego, co Rosja robiła na Ukrainie? Boją się. Różnica między nimi a Polską jest taka, że wszyscy z tymi Rosjanami handlują – ocenił. 

Oglądaj cały program "Polska w kawałkach" z udziałem Włodzimierza Czarzastego, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.