Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Były Premier RP Józef Oleksy w Mińsku Mazowieckim

dodano 2014-07-02 13:17 w kategorii: Powiatowe

Były Premier RP Józef Oleksy w Mińsku Mazowieckim

 

 

1 lipca 2014 roku o godzinie 17:00 w siedzibie ZNP przy ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie z byłym premierem RP Józefem Oleksym. Było to kolejne spotkanie z postacią polskiej lewicy organizowane przez Klub Sympatyków Lewicy w Mińsku Mazowieckim.

Tematem przewodnim spotkania były „taśmy prawdy” ujawnione przez redakcję tygodnika Wprost, jak również ich wpływ na polską scenę polityczną. Jak twierdzi Józef Oleksy nagrania pokazały, iż władza oderwała się od rzeczywistości, i nie rozumie problemów obywateli. Premier zaznaczył również, że Donald Tusk uczy się na błędach swoich poprzedników, jak również ma bardzo dobry zespół PR-owy i tak kieruje wszystkimi działaniami aby pokazać, że Rząd i PO jest bez winny a jedynymi winnymi są osoby, które to nagrywały. Premier podkreślił, iż dobrze że te taśmy ujrzały światło dzienne, gdyż widzimy patologie władzy z którymi trzeba walczyć. Zaznaczył również po takich aferach jak miała PO to nie jeden rząd by już upadł a PO dalej utrzymuje się przy władzy poprzez wyciszanie spraw i zamiatanie afer pod dywan.

 

W trakcie spotkania wywiązała się żywa dyskusja, która przeniosła się na inne sfery działalności społeczno – politycznej. Uczestnicy spotkania dopytywali premiera jak widzi miejsce lewicy na polskiej scenie politycznej?

 

Gość spotkania podsumował wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego, który wg niego pokazał że Sojusz Lewicy Demokratycznej jest jedyną liczącą się siłą po lewej stronie polskiej polityki, jednakże nie jest zachwycający, i każe wyciągnąć wnioski i wziąść się do coraz cięższej pracy.

Premier Józef Oleksy dr ekonomii w znacznej części spotkania odniósł się do ekonomii i gospodarki. To, że Polska przeszła suchą nogą przez fale rozlewającego się kryzysu, nie znaczy, że zawsze będzie oazą spokoju. Spowolnienie gospodarek do których najwięcej eksportujemy będą miały nie korzystny wpływ na nasza gospodarkę. Musimy szukać nowych rynków zbytu jak również pobudzać popyt wewnętrzny.

Józef Oleksy obszernie odniósł się do działania struktur UE jak również przyszłości Unii Europejskich jak również przed problemami jakimi staje UE. Do tych dylematów, problemów przed jakimi będzie stawała UE to m.in.: W jakim kierunku powinna pójść Unia Europejska czy zacieśniania współpracy, wspólnej waluty, czy Europy dwóch prędkości strefy Euro i pozostałych państw. Kolejnym bardzo ważnym problemem przed którym staje UE i wymaga spójnego działania jest polityka migracyjna.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Już dziś mogę Państwa, że cykl spotkań, który cieszy się dużym zainteresowaniem będzie trwał nadal, jak również w najbliższym czasie należy spodziewać się ciekawych spotkań z interesującymi ludźmi polskiej lewicyKomentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.