Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Strajk pracowników cywilnych WP

dodano 2014-06-25 16:22 w kategorii: Powiatowe

W dniu 25 czerwca 2014 w Warszawie pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów jak również pod Ministerstwem Obrony Narodowej odbył się strajk pracowników cywilnych Wojska Polskiego. W pikiecie pod KPRM i MONem uczestniczyła również liczna delegacja pracowników wojska z Mińska Mazowieckiego. W strajku udział  wzięło około 1500 osób. 
 
Przedstawiciele strajkujących złożyli petycję w KPRM jak również w MONie. Z petycji możemy wyczytać, iż protestujący ubiegają sie o zwiększenie wynagrodzeń, gdyż często sa utożsamiani z żołnierzami, gdzie wykonują podobną do nich pracę z tą różnicą że za dużo niższe wynagrodzenia. Są zatrudniani na najniższe wynagrodzenie, podwyżek nie ma uż piąty rok a Rząd nie planuje podnieść tego wynagrodzenia w ciągu najbliższych dwóch lat. Pracownicy sugerowali, że nowo powstające jednostki np. Narodowe Centrum Kryptologii odbywa się ich kosztem, gdyż są zatrudniani na dużo większe podstawy co zawyża średnie wynagrodzenie, jak również jest finansowane z tej samej puli wynagrodzeń.
 
Pikietujących pracowników wsparli przedstawiciele mińskiego SLD Edyta Muszyńska i Krzysztof Miąsko, którzy włączyli się w strajk, jak również zaplanowali i zorganizowali spotkanie w Sejmie z Posłem na Sejm RP Stanisławem Wziątkiem, który pełni funkcję przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. 
 
Na spotkaniu poseł Stanisław Wziątek zapoznał się z postulatami protestujących, wysłuchał protestujących, udzielił wsparcia merytorycznego jak również zaoferował pomoc. Jak zaznaczył poseł Wziątek: cieszy się że strajk przebiega w pokojowy sposób, bez palenia opon i różnych innych incydentów a ma to wartość merytoryczną i przebiega w postaci dyskusji, gdzie każda ze stron może przedstawić swoje argumenty. 
Po spotkaniu, które odbyło się w gabinecie Wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha, poseł Stanisław Wziątek oprowadził delegację po Sejmie RP.


Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.